[vc_row height=”huge” width=”full” enable_first_overlay=”true” first_overlay_opacity=”84″ first_background_type=”image” first_background_image=”1207″ first_background_image_size=”full” first_background_size=”cover” enable_second_overlay=”true” second_overlay_opacity=”100″ second_background_type=”gradient” second_background_gradient=”rgba(255,255,255,0.49)||#ffffff||0;100||180||linear” css=”.vc_custom_1547572004830{padding-top: 150px !important;}”][vc_column][us_separator size=”huge”][us_separator type=”short” size=”large” thick=”3″ color=”secondary” text=”فعالیت‌های آموزشی و تربیتی” title_tag=”h2″][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1547571584570{margin-top: -100px !important;}”][vc_column width=”1/4″ css=”.vc_custom_1547571505786{background-color: #ffffff !important;border-radius: 15px !important;}” offset=”vc_hidden-md vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default_sidebar”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”4/6″][vc_row_inner el_id=”lib”][vc_column_inner][vc_custom_heading text=”کتابخانه معاک” font_container=”tag:h4|text_align:right|color:%23df5461″ use_theme_fonts=”yes”][mpc_textblock content_width=”100″ font_color=”#0a0a0a” font_align=”justify” margin_divider=”true” mpc_tooltip__disable=”true” mpc_tooltip__border_divider=”true” mpc_tooltip__padding_divider=”true”]کتابخانه مؤسسه معاک در سال ۱۳۹۴ با تلاش خیرین محترم و سازمان های مختلفی مثل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، حوزه هنری با ۵۰۰ جلد کتاب آغاز به کار کرد و توسط استاد مصطفی رحمان دوست افتتاح گردید . برای مدیریت و بهره برداری بهتر دانش آموزان و نظارت و برنامه ریزی مطالعاتی فرزندان معاک نرم افزاری کارآمد خریداری شد. به وسیله نرم افزار کتابخانه نظم گرفت و تمامی کتب با کمک و همکاری مسئولین مربوطه ثبت شد. نرم افزار مذکور نه تنها به ثبت دارایی و موجودی کتابخانه کمک کرد و توانست میزان امانت دانش آموزان را ثبت کند بلکه این روند کتابخوانی هر دانش آموز ، موضوعات مورد علاقه و حتی توانست با ثبت کتابخوانی دانش آموزان رقابت سالمی برای کتابخوانی میان آنها برقرار کند و سرانه مطالعه فرزندان معاک را بالا ببرد . تا جایی که آمار خواندن کتاب دانش آموزان معاک به ۳۵۰ جلد کتاب در ماه برسد . این خود بارقه امیدی برای کتابخوان کردن و جا انداختن فرهنگ مطالعه برای نسل جدید است که در این بین جای بسی سپاس از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ، انتشار طلایی ، نشر پیدایش افق ، نشر قدیانی و حوزه هنری استان تهران که در زمینه بازیهای فکری و کمک آموزشی با ما مساعدت نموده اند . یکی از فعالیت های خلاقانه بخش کتابخانه اجرای طرح پیله وران فرهنگی است . با کمک مسئول فرهنگی مجموعه و تعدادی از فرزندان معاک طرحی به نام پیله وران فرهنگی در حال اجراست که با جستجو در منطقه و توزیع امانی کتب میان بعضی خانواده ها سعی در بسط شعاع فرهنگی معاک و بالا بردن سطح مطالعه به وسیله آشتی با کتاب شده است .
فعالیت های کتابخانه فقط به معرفی و تشویق کتابخوانی محدود نمی شود . بلکه با برگزاری کلاس های کتابخوانی برای دانش آموزان ابتدایی و آموزش صحیح مطالعه و به اشتراک گذاشتن اطلاعات کتابهای خوانده شده توسط دانش آموزان و آموزش خلاصه نویسی کتاب هم به تشویق آنها در ادامه مسیر مطالعه پرداخته می شود و هم محیطی رقابتی برای آنها ایجاد می کند تا گوی سبقت در مطالعه را از یکدیگر ربوده و رشد کنند .
با مشاهده علاقه و یافتن استعداد های نویسندگی در بین دانش اموزان انگیزه تشکیل کلاس های نویسندگی خلاق برای مجموعه پیدا شد و با حضور آقای شهرام شفیعی نویسنده برتر در حوزه کودک و نوجوان این انگیزه تقویت و مورد اقبال مسئولین قرار گرفت . از دیگر برنامه های بخش کتابخانه می توان به جلسات نقد کتاب ، روخوانی کتاب ، داستان خوانی ، خوانش بسته های کتاب در هرماه اشاره کرد . بسته های کتاب شامل ۱۰جلد کتاب منتخب و مفید است که معلم موظف است در ساعت تشکیل کلاس با دانش آموزان کار کند .[/mpc_textblock][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner url=”|||” el_id=”sports”][vc_column_inner el_id=”#sports”][vc_custom_heading text=”فعالیت های ورزشی
” font_container=”tag:h4|text_align:right|color:%23df5461″ use_theme_fonts=”yes”][mpc_textblock content_width=”100″ font_color=”#0a0a0a” font_align=”justify” margin_divider=”true” mpc_tooltip__disable=”true” mpc_tooltip__border_divider=”true” mpc_tooltip__padding_divider=”true”]یکی از برنامه هایی که نقطه عطفی در رویکردهای تربیتی مؤسسه معاک است مسئله تربیت بدنی دانش آموزان می باشد . اعتقاد مسئولان مؤسسه معاک این است که سرمایه گذاری در این حوزه تأثیرات مستقیمی در روحیه مسئولیت پذیری در سنین دانش آموزی بوده و موجب بالارفتن اعتماد به نفس و سیستم ایمنی آنها خواهد شد. مؤسسه معاک با همکاری کادر پزشکی مستقر در مجموعه سعی در تغییر روش های غلط زندگی و آموزش صحیح تغذیه و فعالیت های ورزشی دارد و به این طریق ذهن و بدن آنها را از ابتلا به انواع بیماری ها مصون می دارد . امید است با بسط و گسترش این فعالیت ها بتواند تأثیرات بهتری در روند فکری و آموزشی آنها بگذارد .

[/mpc_textblock][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner url=”|||” el_id=”honors”][vc_column_inner][vc_custom_heading text=”مدال آوران معاک، قهرمانان کوچک
” font_container=”tag:h4|text_align:right|color:%23df5461″ use_theme_fonts=”yes”][mpc_textblock content_width=”100″ font_color=”#0a0a0a” font_align=”justify” margin_divider=”true” mpc_tooltip__disable=”true” mpc_tooltip__border_divider=”true” mpc_tooltip__padding_divider=”true”]یکی از فعالیت هایی که شورای آموزشی مؤسسه برای فرزندان معاک مهم و ضروری دانسته ، فعالیت های ورزشی است . معاک معتقد است ورزش به همراه آموزش می تواند شخصیت فرزندان را به سرعت رشد و تعالی دهد . افزایش اعتماد به نفس ، سلامتی جسمی و شارژ روحی دانش آموز از طریق به کارگیری انرژی های دوران کودکی و نوجوانی از پیامدهای ورزش است . بنابراین سعی کرده به فراخور جنس و سن دانش آموزان ورزش هایی را در فضای محدود مؤسسه فراهم نماید . در رشته رزمی جودو استاد حسین رفیعی ملی پوش سابق رشته رزمی جودو و دارای سابقه طولانی در این حوزه پسران مؤسسه را تحت تعلیم قرارداده است. یکی از رشته هایی که در میان پسران محبوبیت دارد رشته فوتسال است . ورزش کاراته با مربیگری استاد شهلا احمدزاده در روزهای فرد برای دختران مؤسسه برگزار می شود .
فرزندان ورزشکار معاک در مسابقات کشوری و استانی با مدال آوری خود حق مطلب را ادا کردند و با آوردن ۲ مقام کشوری و ۴ مقام استانی خستگی مربیان خود را زدودند.
[/mpc_textblock][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner url=”|||” el_id=”tour”][vc_column_inner][vc_custom_heading text=”اردوهای فرزندان معاک
” font_container=”tag:h4|text_align:right|color:%23df5461″ use_theme_fonts=”yes”][mpc_textblock content_width=”100″ font_color=”#0a0a0a” font_align=”justify” margin_divider=”true” mpc_tooltip__disable=”true” mpc_tooltip__border_divider=”true” mpc_tooltip__padding_divider=”true”]اردوهای مؤسسه معاک شامل دو بخش درون شهری و برون شهری می باشد. به فراخور مناسبت و شرایط آب و هوایی و شرایط دانش آموزان این اردوها متفاوت خواهد بود. اردوهای درون شهری شامل موضوعات فرهنگی، تفریحی ورزشی، گردش علمی، اماکن زیارتی، اماکن تاریخی و شناخت حرفه می باشد. اردوهای برون شهری نیز که به دانش آموزان ممتاز مؤسسه اختصاص دارد از قبیل شهرهای زیارتی و سیاحتی می باشد.
از دیگر اردوهای درون شهری تماشای تئاتر به صورت ماهی یکبار برای دو پایه تحصیلی ابتدایی و متوسطه در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد.[/mpc_textblock][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner url=”|||” el_id=”others”][vc_column_inner][vc_custom_heading text=”سایر برنامه های فرهنگی معاک” font_container=”tag:h4|text_align:right|color:%23df5461″ use_theme_fonts=”yes”][mpc_textblock content_width=”100″ font_color=”#0a0a0a” font_align=”justify” margin_divider=”true” mpc_tooltip__disable=”true” mpc_tooltip__border_divider=”true” mpc_tooltip__padding_divider=”true”]از دیگر برنامه های فرهنگی انجام شده در معاک می توان به آموزش خوشنویسی، آموزش چرم دوزی و تشکیل گروه توانمند چرم دوز، آموزش فلسفه برای کودکان و مربیان، تشکیل باشگاه نویسندگان با حضور اساتید برتر نویسنده، آموزش نقاشی مقدماتی، برگزاری طرح هرم کتاب، برگزاری جشن ها و مراسم های مذهبی و ملی، برگزاری تئاتر ابرباران دریا با حضور دانش آموزان، برگزاری برنامه بازباران با حضور هنرمندان، برگزاری کلاس حل جدول، اجرای طرح سفرسازان کوچک تهران قدیم و بازدید بچه ها از موزه و. فعالیت های ذکر شده مختصری از برنامه های فرهنگی معاک است . معاک در نظر دارد با برگزاری کلاس های بیشتر و پیشرفته تر در هر حوزه فرزندان توانمند و کوشا تقدیم جامعه کند و تا حدی بتواند کمی و کاستی های تحصیلی و فرهنگی محصلین محروم را جبران نماید .[/mpc_textblock][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]