خیریه معاک
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

گردهمایی سالیانه موسسه معاک با هدف ارائه گزارش عملکرد موسسه به حامیان خوب و انجام مراسم گلریزان با حضور جمع کثیری از نیکوکاران، خیرین و حامیان در راستای حمایت مادّی و معنوی از خانواده‌های تحت پوشش در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد. در این مراسم که جمعی از خیّرین، هنرمندان و فعّالان اجتماعی و نیز اعضای هیات مدیره و جمعی از کارکنان معاک حضور داشتند، پس از قرائت قرآن ابتدا صدرالدین دانش آشتیانی یکی از اعضای هیات مدیره طی سخنانی ضمن خیر مقدم اظهار امیدواری کرد: خیّرین نیک اندیش با سبقت در احسان و نیکی موفق شوند موسسه ی خیریه ی معاک را در مسیر اهداف و فعالیت هایش یاری نمایند.

خیّرین نیک اندیش با سبقت در احسان و نیکی موفق شوند موسسه ی خیریه ی معاک را در مسیر اهداف و فعالیت هایش یاری نمایند.

سپس کلیپی هنری به نام بچه های خوب زمین پخش شد. این کلیپ توسط هنرمندان متعهّد و نیک اندیش حسن و مهسا خداپرست تولید شده بود و بعد از پخش کلیپ برنامه با شاهنامه خوانی آتوسا خسروی از فرزندان پیگیری شد. او به کمک مجری برنامه تفالی به دیوان حافظ زد و غزلی زیبا از دیوان خواجه ی شیراز را دکلمه کرد.
در ادامه برنامه با ارائه ی گزارش در قالب مصاحبه با مهدی اسکندری مدیرعامل معاک پیگیری شد. وی ابتدا به تمامی حضّار خوشامد گفت و به تاریخچه ی مختصری از موسسه و فعّالیت های مختلف آن اشاره کرد.
مدیرعامل موسسه ی معاک در ادامه گفت: اولویت اصلی موسسه آموزش و تحصیل فرزندان معاک است والبته در کنار ارائه ی این خدمات از کمک های معیشتی و حمایتی نسبت به آموزش خانواده ها با خدماتی چون وام قرض الحسنه، وام تامین مسکن، تامین هزینه های درمانی، تامین جهیزیه و سبد کالا غافل نبوده ایم. این موسسه هیچ گونه کمک دولتی دریافت نمی کند و صرفاً با کمک خیّرین اداره می شود. وی با ارائه ی آماری هزینه های معاک را در خصوص تامین فضای لازم و تجهیز ساختمان مرکزی و نیز هزینه های جاری موسسه به ویژه هزینه ی تغذیه روزانه فرزندان و تامین نیروی انسانی لازم برای امر آموزش فرزندان یادآور شد و آماری از کمک های مالی خیّرین طی سال های گذشته را ارائه نمود.
مهدی اسکندری با مطرح نمودن عناوین طرح های آینده موسسه و توضیح اجمالی پیرامون آن ها خواستار حمایت مالی خیّرین برای توفیق در برنامه های آتی شد و بر شناسایی و تحت پوشش قرار دادن تعداد ۴۰۰ تن از کودکان کار و خیابانی در سال آتی با حمایت خیّرین و اعضای محترم هیئت مدیره تاکید نمود. مدیرعامل معاک اجرای طرح دیوار مهربانی معاک را از طریق استفاده از ظرفیت فضای مجازی و نیز افتتاح گالری دائمی معاک را از دیگر برنامه های موسسه عنوان نمود.
در ادامه ی برنامه هوشنگ جعفری شاعرچیره دست و ملی آذربایجان دو قطعه شعر از اشعار زیبای خود را تقدیم حضّار کرد.
در این قسمت از برنامه فرزندان معاک برای همخوانی میثاق نامه ی فرزندان معاک به روی سن آمده و این متن را به زیبایی تمام اجرا کردند.
برنامه ی محفل مهربانی با اجرای برنامه های متعدّد هنری و سخنرانی ادامه یافت و پس از سخنان هاشم سلیمی آشتیانی عضو هیئت امنای موسسه و ترغیب و تشویق حضّار در امر مشارکت گسترده برای کمک مالی و حمایت از موسسه با تقدیر از خانواده های نیکوکاران ارجمند مرحوم عزیزالله میرزازاده ی منفرد و شادروان محمود طالب پور ونیز خیّرین نیک اندیش حاج هاشم سلیمی آشتیانی و حاجیه خانم فاطمه نعمتی پایان یافت.
در حاشیه ی این مراسم گالری دائمی معاک نیز با رونمایی از یک اثر نقاشی قهوه خانه ای که تصویرگر آن صحنه عاشورا را ترسیم کرده بود به پایان رسید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

آخرین پست‌ها
کد دستوری

#57*4*733*